15 min czytania

Top 10 najlepszych wtyczek ChatGPT


ChatGPT to niesamowite narzędzie, ale wtyczki sprawiają, że staje się jeszcze bardziej ekscytujące, odblokowując szereg nowych i interesujących funkcji. Od rezerwowania stolika w restauracji po projektowanie spersonalizowanych koszulek na podstawie Twoich sugestii – wtyczki ChatGPT to przyszłość chatbotów opartych na sztucznej inteligencji. Przynajmniej dopóki nie pojawi się coś jeszcze lepszego.

Jak używać wtyczek ChatGPT?

Aby uruchomić ChatGPT z włączonymi wtyczkami, musisz być subskrybentem ChatGPT Plus. To kosztuje 20 USD miesięcznie (około 80 złotych), ale daje priorytetowy dostęp do chatbota, dzięki czemu praktycznie nigdy nie ma oczekiwania, oraz umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji, takich jak model językowy GPT-4, a także zabawę z nowymi możliwościami wyszukiwania internetowego w ChatGPT.

Które wtyczki ChatGPT są warte uwagi?

1. Interpreter kodu

Niestety, ta wtyczka jest dostępna tylko dla wybranych subskrybentów ChatGPT Plus w chwili pisania tego artykułu. Jeśli ją masz, koniecznie ją przetestuj. 

Interpreter kodu pozwala na przesyłanie plików do ChatGPT (a następnie pobranie ich), a także na uruchamianie skryptów Pythona w trakcie rozmowy z ChatGPT. Oznacza to, że ChatGPT może stworzyć niemal wszystko, czego zapragniesz – od podstawowych edytorów wideo po analizę danych na podstawie różnych informacji. Następnie możesz współpracować z ChatBotem, aby je doskonalić.

2. Wyszukiwanie Bing

Wybierając wyszukiwanie Bing w ChatGPT, nie jest ono wymienione w menu wtyczek, ale znajdziesz je obok modułu wtyczek, gdy najedziesz kursorem myszy na GPT-4. Wybierz je i możesz wyszukiwać w sieci, aby uzupełnić jego istniejącą bazę wiedzy, odpowiadać na pytania z ostatniego czasu lub przeprowadzać dla Ciebie badania z użyciem wielu wyszukiwarek internetowych. To może zaoszczędzić dużo czasu i pozwala na prowadzenie wszystkich interakcji z ChatGPT w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania witryny Bing.

Warto przeczytać również:  Porzucone koszyki w sklepie internetowym - jak sobie z nimi radzić?

3. Instacart

ChatGPT świetnie radzi sobie z sugerowaniem przepisów i może to robić nawet na podstawie listy składników. Wtyczka Instacart prowadzi to do logicznego wniosku, pozwalając na zamawianie jedzenia z głównej strony usługi Instacart. 

Jeśli brakuje Ci składnika, gdy komponujesz posiłek przy pomocy ChatGPT, wtyczka Instacart umożliwia proste uzupełnienie brakującego składnika bez konieczności przechodzenia na zupełnie inną stronę lub korzystania z innej usługi.

4. ABCMouse

Masz dzieci, które ciągle domagają się więcej czasu i uwagi, niż masz do zaoferowania? ABCMouse to doskonały zasób oferujący różne aktywności, w których Twoje dzieci mogą brać udział na podstawie tego, co powiesz AI na ich temat. Serwis oferuje aktywności dla dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat i może proponować różne aktywności płatne i bezpłatne, w zależności od tego, na co Twoje dzieci mają ochotę.

Możesz określić, jakie materiały masz pod ręką, jaki masz budżet do dyspozycji i ile czasu masz na to wszystko. ABCMouse znajdzie coś ciekawego i angażującego, co Twoje dzieci mogą robić.

5. Wyszukiwarka komiksów

Lubisz, gdy memy są świeże, a komiksy reakcyjne trafne? A może nie możesz znaleźć tego jednego XKCD, który przysięgasz, że czytałeś lata temu? Wtyczka Wyszukiwarki komiksów może znaleźć idealny komiks na każdą okazję. Obecnie obsługuje XKCD i SMBC, dając Ci dostęp do setek komiksów do wyboru. 

6. Expedia

Planowanie całego urlopu w oknie promptu ChatGPT? Dzięki wtyczce Expedia możesz sprawić, że ChatGPT wyszuka dla Ciebie miejsca do odwiedzenia, lokalne kurorty, restauracje i atrakcje, uwzględniając wszystko na podstawie Twojego budżetu. Może zadać Ci dodatkowe pytania, aby lepiej dostroić Twoje wyszukiwanie, a nawet podpowie sugestie na podstawie Twojej dostępności, w tym preferowanych godzin wylotu i przylotu.

7. Zapier

Prawdziwa siła ChatGPT ukazuje się dopiero wtedy, gdy wypuścisz go ze smyczy. O to właśnie chodzi w wtyczce Zapier. Łącząc naturalne interakcje ChatGPT z szerszym zakresem możliwości wtyczki Zapier, możesz sprawić, że ChatGPT będzie robił dla Ciebie praktycznie wszystko. 

Warto przeczytać również:  Pozycjonowanie stron internetowych w Katowicach

Połącz go z kontem Gmail, a on wyśle e-maile w Twoim imieniu. Pozwól mu analizować dane dla Ciebie i generować interesujące wyniki.

Jedyną wadą jest to, że musisz płacić za pełną funkcjonalność Zapier.

8. ChatWithPDF

Chcesz, aby ChatGPT przeanalizował dla Ciebie dokument PDF? Wtyczka ChatWithPDF świetnie się do tego nadaje. Może analizować dokument PDF, proponować zmiany, wydobywać istotne informacje i podsumowywać go – cokolwiek potrzebujesz. Możesz nawet użyć go do przeszukiwania długiego dokumentu PDF, aby znaleźć to, czego szukasz, co może zaoszczędzić sporo czasu.

Należy jednak zauważyć, że istnieje wiele witryn, które oferują bezpłatną analizę plików PDF z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Mogą być one wiarygodne, ale mogą także próbować uzyskać od Ciebie przesłanie prywatnych dokumentów PDF, z których mogą pozyskać informacje. Korzystaj tylko z wtyczki za pośrednictwem okna promptu ChatGPT na stronie OpenAI.

9. Wtyczka Wolfram

ChatGPT już świetnie radzi sobie z matematyką, ale dzięki wtyczce Wolfram staje się praktycznym geniuszem w porównaniu. Daje mu ona dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi obliczeniowych, lepszych umiejętności matematycznych, danych w czasie rzeczywistym i wizualizacji, pozwalając na zadawanie znacznie bardziej skomplikowanych pytań, dotyczących geografii, matematyki, astronomii, chemii i nie tylko.

Odpowiedzi na skomplikowane pytania przy użyciu Wolframa są bardziej dokładne i skupione na rodzaju odpowiedzi, których szukałeś. Standardowy model ChatGPT ma tendencję do podawania wielu dodatkowych informacji, których nie potrzebujesz, np. pokazując swoje kroki rozumowania.

10. Wtyczka Speak

Na rynku pojawił się nowy gracz, jeśli chodzi o naukę języków obcych. Dzięki wtyczce Speak, ChatGPT może stać się Twoim nauczycielem w zakresie wielu języków, pomagając Ci lepiej zrozumieć strukturę zdania, gramatykę, użycie czasowników, spójniki i wiele innych – wszystko to w oknie promptu ChatGPT.

Warto przeczytać również:  Zakładanie wizytówki Google - Jak zrobić wizytówkę Google Maps / Google Moja Firma?

Połącz to z rozszerzeniem Chrome Voice Control ChatGPT i będziesz mógł nawet rozmawiać z nim, ucząc się języka w sposób naturalny, jakbyś rozmawiał z rodowitym użytkownikiem języka.

Czy warto korzystać z wtyczek ChatGPT?

Wtyczki ChatGPT to naprawdę rewolucyjne rozszerzenia tego już potężnego narzędzia sztucznej inteligencji. Pozwalają Ci na wykorzystanie AI w sposób, o jakim wcześniej mogłeś tylko marzyć. Od doskonalenia swoich projektów przy użyciu interpretera kodu po organizowanie wspaniałych wakacji dzięki wtyczce Expedia – wybór jest naprawdę ogromny.

Dla subskrybentów ChatGPT Plus, te wtyczki są dostępne już teraz. Wypróbuj je i pozwól swojej kreatywności i wydajności się wydostać na zewnątrz. ChatGPT może zrobić dla Ciebie wiele rzeczy, więc wykorzystaj jego potencjał w pełni.