7 min czytania

Najlepsze aplikacje obsługiwane przez GPT-4


ChatGPT i modele językowe na nim oparte rewolucjonizują świat cyfrowy i online w nowe, ekscytujące sposoby. Jeśli chcesz zobaczyć, co potrafią najnowsze aplikacje oparte na modelu językowym GPT-4 od OpenAI, koniecznie wypróbuj te niesamowite narzędzia. 

Na rynku istnieje wiele klonów ChatGPT, czyli chatbotów opartych na GPT-4, a także stron i usług twierdzących, że udostępniają GPT-4. Są to niemalże w całości oszustwa, a w niektórych przypadkach mogą być dodatkowo zawirusowane lub zawierać złośliwe oprogramowanie. 

Dostęp do interfejsu API GPT-4 jest ograniczony przez OpenAI, a związane z tym koszty implementacji GPT-4 w aplikacjach mogą być ogromne, dlatego mniejsi deweloperzy mają małe szanse na stworzenie prawdziwego doświadczenia z wykorzystaniem GPT-4, nawet jeśli nie kłamią co do zastosowanego modelu.

Mając to na uwadze, zachowaj szczególną ostrożność podczas poszukiwania aplikacji zasilanych przez GPT-4. Poniższe aplikacje zostały przetestowane i zweryfikowane jako prawdziwe wykorzystanie GPT-4, ale nie możemy ręczyć za inne aplikacje. Nie instaluj niczego, co może być podejrzane lub może być oszustwem, ani nie udostępniaj swoich danych nikomu, kto wydaje się być podejrzany.

Duolingo

Duolingo to jedno z najpopularniejszych narzędzi do nauki języków na całym świecie. Już teraz oferuje wiele użytecznych funkcji do nauki różnych języków, a niedawno wprowadziło nową funkcję o nazwie Duolingo Max, która wykorzystuje technologię przetwarzania języka naturalnego GPT-4.

Nowe funkcje zasilane przez GPT-4 obejmują możliwość odgrywania ról, dzięki czemu możesz prowadzić rozmowy z chatbotem GPT-4 w języku, którego się uczysz. Oferuje również funkcję “Wyjaśnij moją odpowiedź”, która dostarcza bardziej doprecyzowanej odpowiedzi na błędy popełnione podczas rozmowy z chatbotem lub podczas wykonywania innych zadań oferowanych przez Duolingo w procesie nauki języka.

Niestety dostępny tylko w wersji iOS aplikacji w następujących regionach: Australia, Kanada, Irlandia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Obecnie dostępny jest jedynie do nauki języków francuskiego i hiszpańskiego. Wersja na Androida zostanie udostępniona później w tym roku, a w przyszłości pojawią się kolejne języki i regiony.

Warto przeczytać również:  Wszystko o backlinkach - jak skutecznie z nich korzystać?

ChatSonic

ChatSonic to wersja napędzana przez GPT-4 narzędzia Writesonic, które samo w sobie jest narzędziem do pisania opartym na sztucznej inteligencji. ChatSonic, w połączeniu z mocą GPT-4, jest zaawansowaną wersją ChatGPT. Twierdzi, że “usuwa ograniczenia ChatGPT”, oferując dostęp do GPT-4, różnych osobowości sztucznej inteligencji do wyboru oraz wsparcie dla wielu języków.

ChatSonic wychodzi poza funkcje ChatGPT i innych chatbotów opartych na GPT-4, oferując kilka ciekawych dodatkowych funkcji. Może pobierać informacje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wyszukiwarek Google i generować obrazy oparte na sztucznej inteligencji dzięki integracji z modelami sztuki opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak Stable Diffusion i DALL-E. 

Potrafi również rozumieć polecenia głosowe i zapamiętuje wcześniejsze rozmowy, włącznie z tonem prowadzonej konwersacji, pozwalając na ich kontynuację w późniejszym czasie. Jest również dostępny jako rozszerzenie przeglądarki oraz aplikacja mobilna.

Wersja próbna ChatSonic obejmuje tylko 10 000 słów i nie oferuje dostępu do GPT-4, opisując go jako “chatbot przypominający ChatGPT”. Dostęp do GPT-4 uzyskuje się w ramach taryfy “Long-form”, która jest płatna.

Khan Academy

Khan Academy to niekomercyjny zasób edukacyjny, który dostarcza jakościowe narzędzia edukacyjne organizacjom i osobom na całym świecie. Posiada doskonałą aplikację dla dzieci na różnych platformach, dając im dostęp do różnorodnych kursów, lekcji, prezentacji i gier z zakresu nauk ścisłych, języka angielskiego i matematyki.

Khanmigo to nowe narzędzie AI zasilane przez GPT-4, które znajduje się w fazie testowej. Można z niego skorzystać, dołączając do listy oczekujących, ale już teraz prezentuje wiele ekscytujących możliwości.

Khanmigo potrafi wyjaśnić i rozłożyć na czynniki pierwsze problemy matematyczne, pomóc w pisaniu opowiadań, proponując przydatne sugestie, pomóc w zrozumieniu programowania oraz umożliwia prowadzenie rozmów z historycznymi postaciami, jakby to AI była naprawdę oni. Jest również doskonały w tworzeniu planów lekcji dla nauczycieli, automatyzacji zadań administracyjnych i tworzeniu haseł dla planów lekcji.

Warto przeczytać również:  Backlinki - co to, jak robić backlinki?

ChatGPT Plus

Oryginalna aplikacja GPT-4, ChatGPT z GPT-4, jest dostępna tylko za pośrednictwem subskrypcji ChatGPT-Plus oferowanej przez OpenAI. Kosztuje 20 dolarów (około 80 złotych) miesięcznie, ale zapewnia dostęp do GPT-4 oraz priorytetowy dostęp do ChatGPT, dzięki czemu nigdy nie napotkasz problemu z jego zbyt dużym obciążeniem. Należy jednak zaznaczyć, że w ramach subskrypcji uzyskuje się jedynie do 25 wiadomości z GPT-4 co trzy godziny. Gdy ilość dostępnych wiadomości się wyczerpie, można w międzyczasie korzystać z GPT-3.5 tak często, jak się chce.

Bing Chat

Microsoft był pierwszą firmą, która udostępniła GPT-4 masowo, integrując go w swojej nowej usłudze Bing Chat. Jest to konwersacyjny chatbot, który poprawia wyszukiwanie w Bing, umożliwiając bardziej naturalne wpisywanie pytań i prowadzenie rozmów. Czasami rozmowy z Bing Chat mogą być nieco egzystencjalne, ale jest to jedna z najprostszych darmowych metod uzyskania dostępu do GPT-4.

Warto jednak zauważyć, że Bing Chat nie zawsze używa GPT-4. Czasami może korzystać z GPT-3.5, gdy usługa jest zbyt obciążona, i nie będziesz w stanie tego rozpoznać ani wybrać określonego modelu językowego, jak to możliwe w niektórych innych aplikacjach.

Be My Eyes

Be My Eyes to usługa, która chce wykorzystać GPT-4, aby poprawić jakość życia osób z upośledzonym wzrokiem. Ponieważ GPT-4 potrafi przetwarzać informacje wizualne i tłumaczyć je, Be My Eyes stworzy aplikację, w której wirtualny wolontariusz będzie opisywać to, co znajduje się na ekranie lub odpowiadał na pytania oparte na danych wizualnych.

Be My Eyes już teraz oferuje podobną usługę, wykorzystującą ludzkich wolontariuszy. Wprowadzenie GPT-4 pozwala przyspieszyć odpowiedzi i znacząco pomaga osobom z problemami wzrokowymi. 

Obecnie aplikacja przechodzi testy (można zapisać się na listę oczekujących, pobierając aplikację) i po wejściu w pełni działania pozwoli użytkownikom wysyłać zdjęcia do usługi i zadawać pytania. Sztuczna inteligencja odpowie na ile jest w stanie, pomagając na przykład zidentyfikować coś na podstawie jego koloru lub dając pomysły na gotowanie w oparciu o dostępne składniki.